Kaip mokyti vaikus taupyti?

Kas yra taupymas? Kam to reikia ?

Kartais negalime sau leisti visų turimų pinigų išleisti brangesniam pirkiniui, arba  iš vis neturime jų pakankamai. Norint įsigyti brangesnius pirkinius neplanuotai taip pat yra rizikinga, nes niekada nežinome, kada šių pinigų gali prireikti svarbesniam reikalui. Kartais tenka taupyti – atsidėti nuo savo gaunamų pajamų tam tikrą laikotarpį, kad praėjus laikui galėtumėme įsigyti norimą pirkinį, arba būti atsargiam ir taupyti nenumatytiems tikslams. Tai yra saugiausias būdas įsigyti didesnius, bet ne itin svarbius pirkinius, pavyzdžiui gerą televizorių, atostogas Egipte su šeima, ar naują virtuvės baldų komplektą, nes jums nepatinka jūsų turimo spalva.  

Taupymas vaikams ir jo svarba

Kaip taupo vaikai? Dažniausiai vaikai leidžia pinigus neplanuotai ir neapdairiai – pirmam pasitaikiusiam ir patikusiui daiktui. Tai nėra naudinga, nes gana dažnai vaikai gauna fiksuotą pinigų sumą, ir ją gavę iš karto tiksliai žino, kokių traškučių ar saldumynų gali už juos nusipirkti . Vaikai dažnai nori brangesnių daiktų, kurių negalėtų nusipirkti iš savo gaunamų pinigų, todėl prašo tėvų. Tai yra labai dažna tėvų klaida, nes vaikai pradeda manyti, kad sutaupyti didesnes pinigų sumas nėra realu ir net nepradeda to daryti, o tai labai stipriai gali atsiliepti paauglystėje ir vyresniame amžiuje, kada vaikai nori brangių daiktų, pavyzdžiui žinomų firmų drabužių, brangių telefonų ar kompiuterių, nes tokius turi jų draugai. Taip pat verta paminėti tai, kad lengvai gautus daiktus vaikai saugo neilgai, ir jie galiausiai atsiduria šiukšlių dežėje. Vaikas turi suprasti, kad jų tėvams neužtenka prabraukti kortele per skaitytuvą, kad gautų ką nori. Vaikui reikia paaiškinti, kaip pinigai atsiranda ir kad tai nėra labai lengva.

Kaip vaikui pradėti taupyti ?

Priklausomai nuo vaiko amžiaus, reiktų tinkamai paaiškinti pinigų svarbą, naudą ir galimybes. Pasiūlykite jam kažką naudingo ir įdomaus, pavyzdžiui dviratį, telefoną ar kitą jam norimą brangesnį daiktą, kurio negalite nupirkti neplanuotai. Jei vaikui tai skambės per daug sudėtingai – pasiūlykite taupyti tam tikrą laiką ir pažadėkite, kad jei pritrūks, tuomet jūs pridėsite kiek reikės papildomai. Tai bus naudinga ir jums ir vaikui, ir ne tik pinigų atžvilgiu. Neleisdamas pinigų vaikas pradės skaičiuoti pinigus, lyginti kainas, valgys mažiau nesveiko maisto,  Kai vaikas susitaupys tokią sumą jis pradės galvoti kiek tai užtrunka ir kiek pastangų reikalauja, o įsigijęs norimą prekę ją saugos, džiaugsis ir didžiuosis tokiu savo pasiekimu. 

Ne tik kišenpinigiai

Tikriausiai vien kišenpinigių taupymas užtruktų pakankamai ilgai ir vaikui pasidarytų nuobodu, vietoj to pasiūlykite vaikui kartais užsidirbti. Nemaišykite darbų su vaiko pareigomis, pamokų ruošimas, savo kambario tvarkymasis ir indų plovimas nėra darbas. Vietoj to, pasiūlykite jam nuplauti automobilį, surinkti obuolius sode, ar kažką panašaus, ką įprastai darote jūs patys. Paminėkite, iki kada reikia atlikti darbą, ir kad vertinsite jo atlikimo kokybę.

Sekite, kiek sutaupėte

Bendraukite su vaiku, kad jis nenutrauktų taupymo proceso po kelių dienų. Padėkite jam, paskatinkite, patarkite, pakalbėkite, kaip jam sekasi taupyti. Mes taip pat sukūrėme nuostabias taupykles – jūsų pirmos vardo raidės formos taupyklę su stiklu. Galėsite sekti savo santaupas, o atėjus laikui – atsukti stiklą, išimti santaupas nesugadinant taupyklės ir tęsti taupymą kitai svajonei. Tai populiariausias taupyklės pasirinkimas Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Norėdami pasižiūrėti taupykles spauskite čia

KAINOS NUO 28€

 

Dėl didesnių užsakymų kreipis info@promidesign.com arba susisiekite su mumis per Facebook ar Instagram

Telefonas konsultacijai +370 673 09003

Ateities g. 3, Vievis LT-21366

 

  promi.ltpromidesign.lt   |  promidesign.com  |   promidesign.co.uk   

Share: