Šuns vedžiojimas už pavadėlio – puiki pradžia rimtesniems užsiėmimams ir startas lavinti šio gyvūno smegenis. Vedžiodami šunį neleiskite jam blaškytis, stenkitės jį vestis šalia ir atkreipkite jo dėmesį į save. Netampykite šuns už pavadėlio – pratinkite jį reaguoti ir suprasti jūsų kūno judesius. Pavadėlio tampymas gali pažeisti šuns kaklą, kuriame gausu nervų, kraujagyslių ir daug svarbių ir atsakingų už kvėpavimą organų. Jei manote, kad šuns vedžiojimas yra reikalingas tik šuniui „atlikti reikalus“, tuomet smarkiai klystate. Šunys, kaip ir mes yra gyvos būtybės, kurios nori judėti ir užsiimti kažkokia veikla. Daug judantis šuo bus sveikesnis ir turės mažiau blogų įpročių, taip pat jis bus ramesnis ir paklusnesnis.
Dar vienas šio gyvūno poreikis – uosti aplinką. Šunys turi labai gerą uoslę ir jos išnaudojimas jiems yra puikus užsiėmimas. Uodžiant aplinką aktyviai dirba labai didelė šuns smegenų dalis. Uosdami pakeliui pasitaikančius kvapus ir jais sekantys šunys atitrunka nuo patiriamo streso, atsipalaiduoja, gali susitelkti į savo mintis, analizuoti aplinką ir tobulėti.
Suprantama, jei vėluojate į darbą ar nutiko kažkas netikėto, tuomet yra svarbu, kad šuo bent spėtų „atlikti reikalus“ . Tačiau jei nusprendėte augintį šunį – neieškokite pasiteisinimų, kodėl negalite jo pavedžioti ar skirti jam laiko. Turėdami laisvo laiko būtinai jį pavedžiokite, pažaiskite su juo, leiskit jam judėti, uostyti, mokinkite komandas, leiskite bendrauti su kitais šunimis ir socializuotis. Taip kursite ir stiprinsite ryšį su šiuo nuostabiu gyvūnu. Juk šuo neturi nieko, išskyrus jus ir laiką su jumis!